Technologie internetowe

Zasady ochrony bezpieczeństwa w sieci internetowej

Bezpieczeństwo w sieci internetowejPrzestrzeń internetowa to źródło wiedzy, zabawy oraz interakcji społecznych. Każdego dnia setki milionów ludzi korzysta z tego rozwiązania technologicznego, by móc się wymieniać informacjami, czy też publikować różnego rodzaju treści.

Więcej…

 

Czym jest Internet? Definicja, rola i znaczenie Internetu

InternetCzym jest Internet? To przede wszystkim olbrzymia struktura, w której skład wchodzą miliony komputerów i urządzeń, umiejętnie połączonych ze sobą. Stworzenie takiej sieci to efekt wielu lat starań nad poprawą komunikacji i usprawnieniem przepływu informacji.

Więcej…

   

Początki Internetu na świecie, historia Internetu w Polsce

Historia internetuInternet - niczym nieograniczone źródło wiedzy, poradników, gier, filmów i muzyki. Niezastąpiony sposób komunikowania się z ludźmi na całym świecie. Doskonały sposób na reklamę dla małych i dużych firm. Dzisiaj bez Internetu nie wyobrażamy sobie życia. W jaki sposób została stworzona ta potężna technologia? Od kiedy dokładnie możemy się cieszyć siecią? Przyjrzyjmy się historii tego fascynującego odkrycia.

Więcej…

 

Wady i zalety Internetu

Sieć internetowaW krajach rozwiniętych z Internetu korzysta praktycznie każdy. Stał się on już narzędziem standardowym. Nie można podważyć tego, że jest on bardzo przydatny i jego brak niezwykle utrudniłby życie/funkcjonowanie społeczeństwa. Jednak wszystko ma swoje wady i zalety i dotyczy to także Internetu.

Więcej…